روش زندگی آمریکایی

زندگی آمریکایی

سبک زندگی آمریکایی (روش زندگی آمریکایی) در نوع خود و با تنوع فرهنگی خود بسیار متمایز و خاص میباشد در زیر نگاهی به روش زندگی آمریکایی به طور خلاصه و از چند بعد خاص می پردازیم:

روش زندگی آمریکایی

روابط خانوادگی

مفهوم خانواده در ایالات متحده در مقایسه با کشورهایی مانند هند متفاوت است. اغلب خانواده های آمریکایی شامل مادر و پدر و بطور متوسط ۱ تا ۳ فرزند می باشند. در بسیاری از خانواده ها بسیار معمول است که پدر و مادر، در حالیکه فرزندانشان در مدرسه یا  پیش دبستان هستند، هر دو بطور تمام وقت کار کنند. در ایالات متحده تعداد زیادی خانواده وجود دارد که در نتیجه طلاق یا ازدواج نکردن، شامل یکی از والدین و فرزندان می باشند. در اغلب خانواده ها، زمانیکه فرزندی به سن نوجوانی می رسد و از دبیرستان فارغ التحصیل می شود، خانه را ترک کرده و سبک زندگی مستقلی را در پیش میگیرد. بیشتر خانواده ها، صرف نظر از اینکه کجا قرار داشته باشند، همه با هم در جشن های خانوادگی مانند ازدواج، تجدید دیدار، جشن های تولد، روز شکرگزاری، کریسمس، و دیگر تعطیلات  شرکت می کنند. در ایالت متحده، والدین یک فرد بالغ توجهی به وابستگی ها یا اعضای خانواده نمیکنند. برخی از افراد چندین بار ازدواج میکنند و طلاق میگیرند و یا حتی فرزندانی غیرمشروع دارند. روابط برخی مواقع گیج کننده است. شنیدن عبارت هایی مانند “این خانم همسر پدرم است” (نیازی به مادر نیست)، “او دوست مادرم هست” یا “او پسر پدرم است”(نیازی به شوهر نیست) غیرمتعارف نیست.

وقت شناسی

بیشتر آمریکایی ها وقت شناس هستند و اغلب آنها سر وقت یا چند دقیقه زودتر سر قرار حاضر می شوند. اگرچه اغلب کارهای مدرن و پیشرفته به زمان رفت و آمد دقیق نیازمند نیستند، بیشتر مردم در اغلب کارها سر وقت حاضر شده و در شیفت کاری خود سخت کار میکنند. مرسوم است که اگر تاخیر غیر مترقبه وجود داشته باشد، فرد با برقراری تماس تلفنی، تاخیر خود را به بخشهای دیگر اطلاع داده و به محض برگزاری جلسه عذرخواهی میکند.

بسیار ناراحت کننده است که بسیاری از افراد هندی ، سر وقت حاضر شدن در محیطهای ارتباطی غیرکاری را نمی پذیرند. اغلب آنها در مراسم های اجتماعی مانند مهمانی ها یا مراسم شام دیر می کنند.

رفتن به پیاده روی

رفتن به پیاده روی در میان آمریکایی ها بسیار محبوب است. مردم معمولا در صبح زود و بعد از شام به پیاده روی می روند. بسیاری از مردم به دلیل اینکه احساس می کنند بسیار مشغله دارند به پیاده روی نمی روند و تماشای تلویزیون و یا فعالیت های دیگر را ترجیح می دهند. برخی از افراد نیز برای دویدن (سریع یا آهسته) می روند. معمولا دویدن آهسته یا سریع، در پارک های عمومی، پیاده رو های مناطق مسکونی، و مسیرهای پیاده روی  انجام می شود. بسیاری از مردم رفتن به سالن های ژیمناستیک محلی را برای داشتن تناسب اندام ترجیح می دهند. رفتن به Gold’s Gym (سالن های ژیمناستیک زنجیره ای Gold که در مکان هایی غیر از ایالت متحده نیز شعبه دارند)  بسیار مورد علاقه مردم می باشد. تصور کنید شما نمیتوانید هرجایی که علاقه دارید راه بروید یا پیاده روی کنید. اگر شما در مکان نامناسبی (مانند بزرگراه) راه بروید، ممکن است پلیس شما را جریمه کند.

موضوعات اجتماعی 

مناسب نیست که به یکباره در خانه کسی حضور پیدا کنید. شما باید ابتدا به او تلفن بزنید و بپرسید که آیا آنها در روز و ساعت مشخصی منزل هستند یا خیر. اگر کسی گفت:”هر زمان خواستی بیا”، لطفا آنرا جدی نگیرید. اگر آن فرد واقعا بخواهد شما را ملاقات کند، یک روز و ساعت مشخص تعیین می کند. بازدید غیر مترقبه جز در مواقع ضروری مورد پسند نیست. حتی اگر شما در تاریخ و ساعت مشخصی دعوت شده اید، از روی ادب و احترام، بهتر است با میزبان تماس بگیرید و قبل از ترک منزل او را مطلع سازید تا آنها بتوانند زمان ورود شما را تخمین بزنند. در هند، مردم با یکدیگر دست می دهند یا شانه فرد مقابل را به نشانه دوستی لمس میکنند. هرگز اینکار را در ایالت متحده نکنید. اگر شما یک مرد هستید و دست مرد دیگری را در دست بگیرید یا بازوی خود را دور شانه او نگه دارید، ممکن است همجنس گرا در نظر گرفته شوید. همچنین جز در مواردی که شما رابطه صمیمی با فردی دارید، باید فاصله خود را حتی از افراد با جنس مخالف حفظ کنید. در محل کار، در مکان های عمومی و در خانه، مردم زمانیکه کنار هم می نشینند فاصله راحتی را با هم حفظ می کنند. آنها به نرمی و با صدای بلند صحبت می کنند. در بحث های عمومی، صدای شما نباید خیلی بلند باشند. رفتاری مشابه را در هنگام صحبت با تلفن دارند بنابراین شما هم مزاحم اطرافیان خود نشوید.

ملاقات های اجتماعی

بطورکلی، شما تنها زمانی از خانه فردی بازدید می کنید که دعوت شده باشید. این دعوت ممکن است یک ملاقات عمومی باشد یا برای صرف اسنک، نهار، شام یا برای مهمانی باشند. مرسوم است که برای صاحب خانه هدیه برده شود. البته نوع هدیه به موقعیت، و ارزش آن به نوع رابطه شما با میزبان بستگی دارد. برخی از افراد ممکن است بلافاصله هدیه را باز کرده و قدردانی کنند اما برخی دیگر ممکن است بعدا آن را باز کنند. اگر شما برای شام دعوت شده اید، شاید بخواهید برای صرف نوشیدنی و یا گپ زدن زودتر برسید. بلافاصله پس از شام مهمانی را ترک نکنید، و برای گفتگوی بیشتر بمانید. اگر برای مهمانی دعوت شده اید، مرسوم هست که قبل از ترک مجلس میزبان را مطلع سازید.

اول دیگران

هر زمان شما از یک مکان عمومی دیدن می کنید این نشانه ادب است که در را برای افراد نزدیک به خود باز کنید و اجازه دهید ابتدا آنها عبور کنند. انجام این کار در مورد خانم ها اهمیت بیشتری دارد. افرادی که شما آنها را به این ترتیب، بر خود مقدم داشته اید معمولا می گویند:”متشکرم” و شما پاسخ می دهید: “خواهش می کنم”. البته اگر شما در صف خرید (در اداره پست، مغازه خواربار فروشی و …) یا درخواست برای چیزی، منتظر هستید، مجبور نیستید تا نوبت خود را به دیگران دهید. هر کس برای نوبت خود منتظر می ماند.

آخر هفته

اغلب مردم ۵ روز در هفته ( معمولا دو شنبه تا جمعه) کار می کنند. شنبه و یک شنبه تعطیلات آخر هفته محسوب می شوند. بیشتر مردم در طول هفته سخت کار می کنند و در تعطیلات آخر هفته به تفریح می پردازند. در تعطیلات آخر هفته،  انجام بیشتر فعالیت های اجتماعی، ورزش و یا گردشهای خارج شهر غیر کاری برنامه ریزی می شوند. بسیاری از افراد، آخر هفته را به انجام کارهای خانه اختصاص می دهند؛ کارهایی مانند شستن لباسها، تمیزکردن، تامین مایحتاج خانه و غیره. البته مردم بر طبق علاقه فردی خود، فعالیتهای دیگری همچون شنا، قایقرانی، بولینگ، پیاده روی یا اسکی را انجام میدهند. بسیاری از مردم در خانه یا تئاتر به دیدن فیلم میپردازند. ملیون ها آمریکایی یکشنبه خود را به تماشای مسابقات فوتبال( ۵ ماه  گذشته) می نشینند.

بطور کلی، در روش زندگی آمریکایی انتظار نمیرود که شما در طول تعطیلات آخر هفته کار کنید. البته، این مسئله به حرفه شخصی شما بستگی دارد. شما در تعطیلات آخر هفته با همکاران و یا مافوق خود به دلایل کاری تماس نمی گیرید مگر آنکه مسئله ضروری باشد و یا برقراری تماس تلفنی بخشی از کار شما باشد. اغلب جشنواره های آمریکایی در تعطیلات آخر هفته و یا دوشنبه ها برگزار می شوند. حتی جشنواره های هندی ،که به طور سنتی به این روش تنظیم نشده اند، در تعطیلات آخر هفته را برگزار می شوند. مردم Diwali، Holi و … را در آخر هفته جشن می گیرند. حتی جشنواره Navratri که به مدت نه شب پیوسته می باشد، در طی تعطیلات آخر سه هفته برگزار می شود.

 

منبع نوشته

سه شهر آمریکا در لیست ۱۰ شهر برتر فناوری دنیا

خلیج سانفرانسیسکو ، کالیفرنیا
این شهر شاخصی در نقشه فناوری جهان است. سیلیکون ولی ” Silicon Valley ” می‌تواند شهر مورد توجه علاقمندان فناوری باشد، چراکه میکروپردازشگرها و میکرورایانه ها نخستین بار در این شهر تولید شد.

ساکنان این شهر به اتوبوس‌هایی دسترسی دارند که به اینترنت متصل است و هنگامی که سوار این اتوبوس‌ها می شوند، می‌توانند از WiFi رایگان و نقشه‌های که صفحه‌های لمسی دارند، استفاده کنند. سیلیکون ولی که بزرگترین پروژه بی‌سیم تلقی می‌شود دربرگیرنده محدوده ۴۲ منطقه شهرداری و حدود ۴ هزار کیلومتر مربع در کالیفرنیا است. این شهر درنظر دارد برای ۴.۲ میلیون نفری که در آن زندگی می کند WiFi رایگان فراهم کند. این پروژه هدف ارائه اینترنت ۱ مگابایت در ثانیه سرعت رایگان را دارد که درحال حاضر با نظارت شرکت IBM و Cisco صورت می‌گیرد.

سیاتل، واشنگتن
وقتی پای پیشرفت‌های فناوری به میان می‌آید نمی‌توان از شهر سیاتل به عنوان یکی از شهرهای بزرگ آمریکا نام نبرد. تنها داشتن موزه‌های برتر علمی تخیلی در این شهر دستاورد فناوری محسوب نمی‌شود، بلکه کل شهر مقصد مطلوبی برای دوستداران فناوری و گجت‌ها محسوب می‌شود.

بیل گیتس مایکروسافت را از این شهر آغاز کرد و دفاتر آن را در سراسر شهر تأسیس کرد که به دنبال آن آمازون، تی موبایل راه خود را به صفحات سفید سیاتل باز کردند. محبوبیت شرکت‌های فناوری در دهه نود به قدری زیاد بود که موجب شد ۵۰ هزار نفر به این شهر مهاجرت کنند، از این رو، ساکنان شهر مشکلی برای یافتن یک شبکه بی‌سیم ندارند و این دسترسی در تمام رستوران‌ها و قهوه فروشی‌ها وجود دارد.
در تمام ساعات روز و شب سیاتل می‌توان آنلاین بود و این شهر یکی از شهرها مهم فناورانه در آمریکای شمالی توصیف شده است.
نیویورک
نیویورک به طور کامل به اینترنت WiFi متصل است و هزینه این اتصال رایگان است.
این شهر می‌تواند نقطه مناسبی برای علاقه‌مندان فناوری و یافتن مشاغل مورد نظرشان در عرصه فناوری باشد. نیویورک مقر شرکت‌های بین‌المللی فناوری اطلاعات است و شخصیت‌های مهمی در این عرصه در نیویورک به سر می‌برند.

نرخ موفقیت فناوری در نیویورک به سرعت بالا می‌رود و نیازی به گفتن نیست که دانلود کردن فایل‌هایی با حجم بالا در این شهر تنها طی دقایقی صورت می‌گیرد.

نکته حائز اهمیت کالج‌ها و دانشگاه‌های مهم نیویورک در عرصه فناوری است که در آن میان می‌توان به موسسه فناوری نیویورک و کالج فناوری نیویورک اشاره کرد.

تعطیلات آمریکا

تعطیلات آمریکا

تعطیلات آمریکا

تعطیلات آمریکا نیز مانند هر کشور دیگه که دارای تعطیلات رسمی است ، می باشد که مطابق با تقویم و به مناسبت های مختلف روی میدهد. در این مقاله تا با برخی از آنها آشنا می شویم .
تعطیلات فدرال 
هر دولت فدرال ممکن است روزهایی را به عنوان تعطیل اعلام کند. در این تعطیلات تقریباً تمام مراکز دولتی تعطیل هستند. همچنین اگر برخی تعطیلات در روزهای آخر هفته اتفاق بیفتد فرمانداری آن ایالت می تواند آنرا به روزی دیگر موکول کند . اگر شما با دفاتر دولتی در یک ایالت کار دارید بهتر است پیشتر از باز بودن آنها در روزهای تعطیل مطمئن شوید.
تعطیلات سال نو 
این تعطیلات از شب قبل از ۱ ژانویه آغاز می شود و با جشن ها و میهمانی های متعددی همراه است .
روز مارتین لوترکینگ 
سومین دوشنبه ماه ژانویه هر سال به نام مارتین لوترکینگ نامگذاری شده . وی که یک کشیش آمریکایی – آفریقایی تبار بود تلاش های زیاد و خستگی ناپذیری برای برداشتن تبعیض رنگی را انجام داد و بهمین دلیل آمریکایی ها این روز را به یاد وی نامگذاری کردند.
تولد واشنگتن 
سومین دوشنبه ماه فبریه نیز به نام جورج واشنگتن ، اولین رئیس جمهور آمریکا نام گذاری شده . از این روز نیز با عنوان روز رئیس جمهور یاد می شود و برنامه های متعددی برای بزرگداشت روسای جمهور فقید آمریکا برگزار خواهد شد.
روز یادبود
روز یادبود در آخرین دوشنبه ماه می و به یاد کشته شدگان جنگ های داخلی آمریکا می باشد. البته اکنون این روز به یادبود تمام کسانی برگزار می شوند که در جنگ های آمریکا کشته شده اند .
روز استقلال
در ۴ جولای و به یاد ۴ جولای ۱۷۷۶ ، روز استقلال آمریکا جشن گرفته می شود. در این روز کنسرت ها ، جشن ها و رژه های نظامی و ملی متعددی در سطح ایالات متحده برگزار می گردد.

روز کارگر
که در اولین دوشنبه ماه سپتامبر می باشد .
روز کلمب 
این روز در دومین دوشنبه ماه اکتبر به یاد کریستف کلمب قرار دارد که در تاریخ ۱۲ اکتبر سال ۱۴۹۲ موفق به کشف آمریکا شد.
روز جانبازان
که در تاریخ ۱۱ نوامبر و به یادبود بازماندگان جنگ های آمریکا برگزار می گردد.
روز شکرگذاری
که در آخرین پنجشنبه ماه نومابر برگزار می گردد. خانواده های آمریکایی با شرکت در میهمانی ها و به جا اوردن رسوم آن (مانند خوردن بوقلمون) به خاطر اتفاقات یک سال گذشته به شکر گذاری می پردازند.
روز کریسمس 
که در ۲۵ ماه دسامبر آغاز می گردد. این روز به خاطر تولد مسیح گرامی داشته می شود.

آمار های جالب بر اساس شهرهای مختلف آمریکا

آمار های جالب بر اساس شهرهای مختلف آمریکا ( میزان مذهبی بودن – آی کیو – میزان دزدی و قتل – میزان طلاق و غیره)

آمار های جالب بر اساس شهرهای مختلف آمریکا

حقایقی درباره آمریکا (بخش دوم)

حقایقی درباره آمریکا

حقایقی درباره آمریکا ( بخش دوم ) :

در بخش قبل راجب جنبه های مختلف آمریکا و حقایقی در مورد این کشور بر اساس آمار های اعلام شده پرداختیم . در این بخش نیز به مطرح کردن ادامه این آمارها خواهیم پرداخت .

یکی از موضوعات جالب در مورد آمریکا مربوط به خطوط تلفن این کشور پهناور است که با ۱۳۹ میلیون خط تلفن مقام دوم را جهان دارد. از لحاظ واگذاری خطوط تلفن همراه نیز آمریکا مقام سوم را در جهان دارد که این تعداد طبق شمارش سال ۲۰۱۲ برابر با ۳۱۰ میلیون بود. در واقع ایالات متحده یکی از کشورهایی است که بالاترین تکنولوژی را در سیستم ارتباطی دارا می باشد و با استفاده از خطوط فیبر نوری ، کابل های مسی و ماهواره به انتقال تماس های شهروندانش می پردازد . در زمینه اینترنت اما آمریکا با ۵۰۵ میلیون وب سایت اینترنتی ، مقام اول را در جهان کسب کرده و با ۲۴۵ میلیون کاربر اینترنت بعد از چین در مقام دوم قرار گرفته که این نشان دهنده گسترش تکنولوژی اینترنت در این کشور می باشد.

در قسمت حمل و نقل عمومی و در بخش حمل و نقل هوایی ، آمریکا با ۱۳٫۵۱۳ فرودگاه دارای بیشترین فرودگاه در دنیا می باشد. این تعداد فرودگاه با ۵٫۰۵۴ باند که بیش از ۱۸۹ آن بالای ۳ کیلومتر هستند قادر به میلیونها مسافر به نقاط دور آمریکا می باشند. در بخش حمل و نقل ریلی نیز آمریکا بهترین کشور جهان است . آنها ۲۲۴٫۷۹۲ کیلومتر ریل دارند که تمام آنها از استاندارد های جدید تبعیت می کنند. آمریکا با ۶٫۵۸۶٫۶۱۰ کیلومتر جاده بازهم مقام اول را در صنعت حمل و نقل جاده ای به خود اختصاص می دهد.

شاید آمریکا فرای همه این امکانات ، تجهیزات ، استاندارها و تکنولوژی ها به خاطر یک مورد خیلی مطرح باشد و آن ارتش و نیروی نظامی این کشور می باشد . ایالات متحده دارای ۷۳٫۲۷۰٫۰۴۳ نفر نیروی نظامی بین ۱۶-۴۹ سال مرد و ۷۱٫۹۴۱٫۹۶۹ نیروی نظامی خانوم دارد که حدود ۱۲۰ میلیون نفر آنها درحال سرویس می باشند. بخش های نظامی آمریکا شامل : نیروی زمینی ، نیروی دریایی ، نیروی هوایی و گارد ساحلی می باشند.

آمریکا کشوری است از بهترین و جدید ترین امکانات که فضای خیلی خوبی را برای پیشرفت و ترقی در آن ایجاد می نماید بیخود نیست که همه ساله میلیون ها نفر قصد سفر و اقامت در این کشور را دارند. همچنین از نظر علم و دانش نیز در سطح بسیار بالایی قرار گرفته که سالانه تعداد بالایی درخواست برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا دریافت می نماید.

حقایقی درباره آمریکا (بخش اول)

NorthAmerica

حقایقی درباره آمریکا (بخش اول)

آمریکا کشور اسرار آمیزی است که در هر گوشه آن پر از نکات شگفت انگیز می باشد . در این مقاله کوتاه سعی می کنیم تا نکات عمومی و خاص کشور بزرگ آمریکا را به شما معرفی کنیم .

آمریکا کشور پهناوری است که از سمتی در محاصره اقیانوس اطلس و اقیانوس آرام قرار گرفته و در سمت های دیگر با کشور های کانادا و مکزیک هم مرز شده است . مساحت کلی کشور آمریکا برابر با ۹٫۸۲۶٫۶۷۵ کیلومتر مربع می باشد که آنرا در زمره یکی از بزرگترین کشور های جهان قرار داده . جالب است بدانید که آمریکا حدوداً نصف مساحت روسیه ، یک دهم مساحت قاره آفریقا را دارد بدین معنی که این کشور کمی از کشورهایی مانند چین و دو برابر اتحادیه اروپا می باشد.

جمعیت آمریکا مطابق با سرشماری سال ۲۰۱۳ برابر با ۳۱۶٫۴۳۸٫۶۰۱ نفر می باشد که ۲۰% آنرا سنین ۰-۱۴ سال ،  ۱۳٫۷% سنین ۱۵-۲۴ ، ۴۰٫۲% را سنین ۲۵-۵۴ سال ، ۱۲٫۳% را سنین ۵۵-۶۴  و ۱۳٫۹% را سنین ۶۵ سال به بالا تشکیل می دهد که این آمار حاکی از جوان بودن نسبی این کشور بزرگ است .  نرخ رشد جمعیت آمریکا نیز معادل با ۰٫۹% می باشد از این نظر ۱۲۴ کشور دنیا است .

کشوری به این وسعت و عظمت احتمالاً می توان تصور کرد که چه حجمی از انرژی را لازم داشته باشد. در حدود ۳٫۸۸۶ تریلیون کیلو وات تنها مصرف برق این کشور بزرگ است که البته حدود ۴٫۰۹۹ تریلیون کیلووات نیز تولید سالانه برق آمریکاست . پس می توان نتیجه گرفت که این کشور پهناور هیچگاه دچار خاموشی نخواهد شد لازم به ذکر است نه تنها تولید برق آن بیش از مصرف سرانه کشور است بلکه آنها قادر هستند تا سالانه بیش از ۵۶٫۲۶ بیلیون کیلووات را به کشور های دیگر صادر نمایند.  هرچقدر که در بحث انرژی الکتریسیته آمریکا کشوری موفق است اما در بحث سوخت های فسیلی مانند نفت دچار مشکل می باشد . آمریکا روزانه ۱۱٫۱۱ میلیون بشکه نفت خام تولید می کند که از این تعداد میزان ۴۱٫۶۴۰ بشکه را صادر می کند . از سوی دیگر به عنوان اولین وارد کننده جهان در زمینه نفت خام با مقدار ۹٫۲۱۳ میلیون بشکه در روز معرفی می شود.

این مطلب به روز خواهد شد ، ما را دنبال کنید …!!

معرفی ایالات متحده آمریکا

آمریکا

ایالات متحده آمریکا ، کشوری بزرگ در آمریکای شمالی که اغلب با عناوینی چون «US» ، «USA» ، «United States» یا «America» خطاب می گردد. این کشور به عنوان سومین کشور پر جمعیت جهان ، خانه بیش از ۳۱۰ میلیون نفر در شهر های بزرگ  ، حومه های وسیع و مناطق دست نخورده و طبیعی زیبا است .

با توجه به رویه تاریخی این کشور که از قرن ۱۷ شروع به جذب مهاجر کرد ، می توان گفت آمریکا آمیزشی از فرهنگ های مختلف از سراسر دنیا می باشد و نقش غالبی در چشم انداز فرهنگی جهان دارد . از دیگر نکته های شاخص آمریکا ، توریست پذیر بودن آن است . سالانه میلیون ها نفر از سراسر دنیا برای دیدن آسمان خراش ها به شهر هایی چون Manhattan یا Chicago یا طبیعت فوق العاده به Yellowstone  و Alaska ، مناطق گرم و ساحل آفتابی Florida  یا Hawaii این کشور سرازیر می گردند.

ایالات متحده کشوری نیست که از تلویزیون و فیلم های هالیوودی نشان داده می شود. بلکه کشوری است با مردم و فرهنگی پیچیده و کاملا متفاوت از یکدیگر  و فواصل جغرافیایی بسیار زیاد که مسافرت بین آنها باعث ایجاد اختلاف ساعت می شود و به هیچ عنوان ارازن نخواهد بود.

آمریکا از ۵۰ ایالت تشکیل شده که هرکدام قوانین جداگانه ای و به صورت مستقل اما تحت حکومت مرکزی فدرال کنترل می گردد که این امر خود باعث این می شود که آمریکا را به عنوان دموکرات ترین کشور دنیال بدانیم .

نکات مهم در باره ایالات متحده آمریکا :

پایتخت : واشینگتن (Washington DC)

نوع حکومت : جمهوری فدرال

واحد پول : دلار ($)

وسعیت : به صورت کلی ۹٫۸۲۶٫۶۷۵ کلیومتر مربع که ۶۶۴٫۷۰۹ کلیومتر مربع آنرا آب و ۹٫۱۶۱٫۹۶۶ کلیومتر مربع آن خشکی است.

زبان : %۸۲٫۱ انگلیسی ، ۱۰٫۷% اسپانیایی ، ۳٫۸% دیگر زبان های اروپایی ، ۲٫۷% زبان های آسیایی و ۰٫۷% دیگر زبان ها.

مذهب : ۷۸٫۲% مسیحیت (Protestant 51.3%, Roman Catholic 23.9%, Mormon 1.7%, other Christian 1.6% ) 1.7% یهودیت ، ۰٫۷% بودا ، ۱٫۷% اسلام ، ۲٫۵% دیگر ادیان و ۴% نیز تابع هیچ دینی نیستند.

در ویکی پدیا در مورد ابالات متحده بیشتر بدانید