تجربیات تحصیل در آمریکا را در زیر بخوانید

200279479-001

√ زندگی در کوی دانشگاه در ایالات متحده

بسیاری از موسسات در ایالات متحده گزینه های سکونت متنوعی در کوی دانشگاه به همراه خدمات مختلف ارائه می دهند.

در کوی دانشگاه ،دانشجویان معمولا در مجتمع های آپارتمانی خوابگاهی تحت عنوان خوابگاه زندگی می کنند. در میان گزینه ها می توان به خوابگاه مردان یا زنان جداگانه، سال اولی های جداگانه، آکادمیک، زبان یا بر حسب علاقه دانشجویان اشاره کرد. دانشجویان معمولا در اتاق ها شریک هستند و در این محیط به سرعت می توان دوستان زیادی پیدا کرد. مسکن کوی دانشگاه دارای کارکنانی است که معمولا از دانشجویان کلاس های بالاتر هستند که کوی دانشگاه را به خوبی می شناسند و نیز منابع اطلاعات برای ساکنین خوابگاه ها هستند.

دانشجویان در غذاخوری واقع در کوی دانشگاه غذا را صرف می کننند که در آن جا می توانند تعدادی از گزینه های غذا با توجه به نیازهای فرهنگی و رژیمی خود را پیدا کنند. مراکز  بهداشتی دانشجویان خدمات اولیه پزشکی را به دانشجویان ارائه می دهند.

فرصت های تفریحی و شرکت در کلوپ ها کمک می کنند که زندگی دانشجویی در خوابگاه غنی تر باشد. کلوپ های آکادمیک، فرهنگی، ورزشی و علایق خاص برای اجتماعی کردن و کشف علایق بنا نهاده شده اند. مسکن، خدمات پشتیبانی و فعالیت های فوق برنامه در محیط های دانشگاهی ایالات متحده کمک می کند که دانشجویان یک جامعه ای را در محیط دانشگاه بنا کنند.

بهتر است بدانید:

برای ثبت نام در خوابگاه ها زود اقدام کنید زیرا ممکن است بعضی از دانشگاه ها به سرعت فضای خوابگاهی شان پر شود.

 

√ سیستم آموزشی ایالات متحده

یکی از جذاب ترین ویژگی های تحصیلات عالی در ایالات متحده انعطاف آن است که تعداد و تنوع موسسات آموزش عالی را به دنبال دارد.

این تنوع به دانشجویان گزینه هایی ارائه می دهد تا به طیفی از مقررات دانشگاهی و حتی آموزش های شغلی به طور تخصصی دست یابند.

بیش تر از ۴۵۰۰ موسسه معتبرسیستم آموزش عالی ایالات متحده را تشکیل می دهند. برخلاف بسیاری از کشورها، موسسات آموزش عالی در آمریکا به طور متمرکز سازمان دهی و اداره نمی شوند اما به طور ملی یا منطقه ای اعتبارشان را کسب می کنند ولی در یک سیستم مستقل اعتباردهی .

تعداد زیادی از موسسات مدارک آموزش عالی ارائه می کنند. برای مثال موسسات آموزش آزاد دوره هایی در هنر، علوم انسانی، زبان و علوم فیزیکی و اجتماعی ارائه می کنند. بیشتر موسسات آموزش آزاد خصوصی هستند. دانشکده ها و دانشگاه های خصوصی با ترکیبی از بودجه، کمک های فارغ التحصیلان، فواید تحقیقات و شهریه های ثبت نام تاسیس می شوند. کالج های خصوصی معمولا کوچک تر از انستیتوهای دولتی هستند و می توانند وابستگی های مذهبی به گروه هایی داشته باشند و یا تک جنسیتی باشند.

آموزشکده ها گزینه دیگری هستند و برنامه تحصیلی دو ساله برای ادامه تحصیل یا برای کسب مهارت در بدست آوردن شغل در یک استخدام فوری می باشند. دانشگاه و دانشکده های دولتی با کمک های دولتی برای تحصیلات کم هزینه ویژه ساکنین آن ایالت تاسیس شده اند. دانشگاه های دولتی دسترسی به فرصت های تحقیقاتی و کلاس ها را در یک طیف وسیع رشته های تحصیلی فراهم می کنند. این دانشگاه ها اغلب باید خیلی بزرگ باشند و معمولا طیف وسیع تری از دانشجویان را در مقایسه با دانشگاه ها ی خصوصی بپذیرند.علاقه های هر دانشجو او را در انتخاب میان گزینه های مختلف راهنمایی می کند.

صرف نظر از نوع دانشگاه در ایالات متحده، دانشجویان واحدهای درسی برای هر دوره را می گذرانند که برای تکمیل شدن برنامه درسی شان است. دوره ها اغلب به موضوعات پایه برای اتمام مدرک و دروس تخصصی در رشته خود تقسیم می شوند. دانشجویان می توانند دروس اختیاری هم انتخاب کنند تا موضوعات دیگری هم در تجربیات درسی خود داشته باشند.

تقویم دانشگاهی ایالات متحده از سپتامبر تا می را می توان به دو ترم دانشگااهی ۱۶ تا ۱۸ هفته ای تحت نام نیم سال تحصیلی تقسیم کرد. به شکلی دیگر بعضی دانشکده ها ممکن است با سیستم چهار یا سه ترمی با ترم های  ۱۰ تا ۱۲ هفته ای کلاس ها را برگزار کنند.

با طیف متنوعی از گزینه های تحصیلات عالی در ایالات متحده، دانشجویان مطمئن هستند که مناسب ترین انتخاب را با توجه به نیازهای شخصی، مالی و آکادمیک خود پیدا خواهند کرد.