ویزای EB1

EB1 Visa – ویزای افراد نابغه و خلاق

calling

ویزای آمریکا EB1 :

این ویزا یک نوع ویزای مهاجرتی است برای خارجی هایی که از یک توانانی شگفت آور برخوردار هستند. این توانایی می تواند در زمینه های علوم تجربی، هنر، آموزش و پرورش، بازرگانی و یا ورزشی باشد. همگونی برای این نوع ویزاها بسیار بالا است و بیشتر برای کسانی است که بتوانند ثابت کنند که آنها جزو معدود کسانی هستند که این نوع مهارات را دارند.
بهترین و ساده ترین راه برای اثبات این موضوع این است که شما بخاطر داشتن این مهارت خاص، یک مرکز بین المللی از شما تجلیل کرده باشد.
داشتن چنین مدرکی که مهارت شما را اثبات کند، به سختی به دست میاید و هر کسی نمی تواند چنین مدرکی ارائه دهد. راهای دیگری وجود دارد که شما بتوانید این مهارت خود را ثابت کنید،
مثل داشتن مدارکی پائین تر از آنچه عنوان شد که ثابت کند شما مدرک و یا جایزه ارزنده ای درسطح کشوری و یا بین المللی برده اید، مقاله های منتشر شده در مورد شما و مهارت شما توسط انتشارات معتبر و یا مدارکی که ثابت کند که شما عضو هیأت داوران برای یک پاداش بزرگ بوده اید.
برای تقاضای این نوع ویزا نیازی به داشتن پذیرش کاری از داخل آمریکا نیست ، ولی شما باید نشان دهید که هدف شما از سفر به آمریکا کار کردن و مفید واقع شدن برای ایالت متحده است.

ویزای EB1a :

از مزایای ویزای EB1a نسبت به ویزای EB1 این است که شما نیازی به داشتن پیشنهاد کاری ندارید. همچنین گرفتن ویزای EB1 سریعتر از دیگر ویزاهای کاریست. اداره مهاجرت برای دادن این ویزا تأمل خاصی نشان می دهد. اغلب ویزاهای EB2 و EB3 راه حل بهتری برای گرفتن ویزای کاری هستند .

ویزای EB1b :

ویزای EB1b، برای تحقیق و یا تدریس در سطح دانشگاه می باشد. این نوع ویزا از خانواده ویزای مهاجرت EB1 است که برای استادها و محققان خارجی است.

شرایط برای دریافت این نوع ویزا به شرح زیر است:
۱) ورود به یک دوره آموزشی در یک موسسه برای آموزش در سطح بالا و یا به عنوان یک محقق دایمی در یک مرکز تحقیقاتی در امریکا
۲) حداقل ۳ سال تجربه تدریس و یا تحقیق در زمینه مورد نظر درکشور خود
۳) به عنوان یکی از برجسته ترین افراد در زمینه مورد نظرشناخته شده باشید
۴) اگر کارفرما یک موسسه خصوصی است، آنها باید ثابت کنند که حداقل ۳ محقق برای آنها کار می کنند و مدارکی از موفقیت آنها در زمینه مورد نظر ارائه دهند.

استاندارد EB1b بالاتر از EB1a است. برجسته بودن در زمینه کاری یک استاندارد بین المللی است. قوانین مهاجرت ظوابت مشخصی دارند که به یک کارمند خارجی این اجازه را میدهد که ثابت کند در سطح بین المللی شناخته شده است. 

ویزای EB1c :

ویزای EB1C، ویزای مدیریت بین المللی، این نوع ویزای مهاجرتی برای مدیر اجرای و یا مدیر عاملی است که می خواهد خود را از یک شرکت چند ملیتی منتقل کند.

اشخاصی می توانند در خواست این نوع ویزا را کنند که:
۱) به عنوان مدیر عامل و یا مدیر اجرایی استخدام شده باشند.
۲) دریک شرکت شناخته شده چند ملیتی کار کنند.
۳) حداقل ۱ سال از ۳ سال گذشته در شرکت مزبور مشغول به کار بوده باشند.
یک مدیر اجرا واجد شرایط شخصی است که مستقیما یک شرکت را و یا قسمت بزرگی از آن شرکت را اداره کند، قوانین و اهداف شرکت را مشخص کند و قدرت تصمیم گیری داشته باشد و تنها زیر نظر هیأت مدیره کار می کند.
یک مدیر عامل واجد شرایط شخصی است که حداقل یک بخش از یک شرکت را اداره کند، کارهای کارکنان دیگر را زیر نظر داشته باشد و یا مسول اداره بخش مهمی در شرکت باشد. از این گذشته یک مدیر عامل باید قدرت استخدام کردن و یا اخراج کردن داشته باشد و یا حداقل در سطح ارشد در شرکت کار کند. یک شرکت قابل سازمانی است که به صورت کامل و یا جزیی از آن و یا وابسته به یک شرکت آمریکایی باشد.

این نوع ویزا هم مانند ویزاهای EB1b و EB1a معمولا به حد نصاب سهمیه خود نمی رسد، بنابراین تغییر این ویزا به ویزای EB1 امکان پذیر است. این نوع ویزا نیازی به سنجش بازار آمریکا برای مهارت خاص ندارد. روند این کار ظرف چند ماه انجام می شود.

زمان اقدام برای ویزاهای EB1c – EB1b – EB1a :

بر خالف دیگر ویزاهای کاری، این نوع ویزاها معمولا به حد نصاب سهمیه خود نمی رسند، بنابراین تغییر این ویزاها به ویزای EB1 امکان پذیر است. این نوع ویزاها نیازی به سنجش بازار آمریکا برای مهارت خاص ندارد. روند این کار ظرف چند ماه انجام می شود.

وکیل مناسب:

یک متقاضی ممکن است که فکر کند مدرک به اندازه کافی برای اثبات مهارت خاص از طریق نشان دادن مقاله های منتشر شده در مورد خود است و برای اثبات این موضوع فقط به ذکر منبع این انتشار اکتفا کند. در واقع فقط ذکر منبع کافی نخواهد بود، و از نظر اداره مهاجرت یک مدرک ضعیف به حساب میاید. یک وکیل با تجربه که به استاندارد این کار آشنایی داشته باشد، خواهد توانست میزان موفقیت در خواست شما را تخمین بزند و همچنین می تواند اطمینان حاصل کنند که کیفیت مدارک ارائه شده از لحاظ اداره مهاجرت مورد پذیرش است. کسانی که می خواهند برای این نوع ویزا اقدام کنند، میتوانند با مشورت با موسسه مهاجرتی GSS، اطمینان حاصل کنند که برای گرفتن این نوع ویزا شانسی دارند.