بهترین شهرهای آمریکا برای دانشجویان – قسمت ۱

بهترین شهرهای آمریکا برای دانشجویان کالج ها

بهترین شهرهای آمریکا برای دانشجویان – قسمت ۱

دانشجویانی که متولد دهه ۸۰ و اواخر ۹۰ هستند اکنون بزرگ ترین تصمیمات زندگی شان را می گیرند. به طور مثال در کجا تحصیل کنند؟ مطالعات مردم شناسی مورد تاکید بسیار بوده و جدیدترین داده ها نشان می دهد که فرصت های اقتصادی و تمایلات اجتماعی دو عامل مهم در تصمیم گیری برای محل زندگی هستند.

برای فهمیدن این که کدام شهر ها در ایالات متحده ممکن است بهترین گزینه برای دانشجویان مذکور باشد یک تحقیق توسط  OnlineColleges.com انجام شده تا رتبه بندی برای شهرهای آمریکا انجام شود. بالاترین رتبه بر این اساس شهر آستین در ایالت تگزاس بود، با فرصت هایی که ایالت تگزاس برای تحصیل فراهم می کند تعجبی هم ندارد و به خصوص به شکل دانشکده های آنلاین online colleges in Texas:

Hans Hanson صاحب موسسه مشاوره دانشگاهی Total College Advisory (یک موسسه مشاوره ملی برای کمک به دانشجویان برای یافتن بهترین کالج و ادامه راه مطالعاتی تا رسیدن به شغل مطلوب) می گوید:”یک جامعه که منعکس کننده پایه اقتصادی خوب به همراه فعالیت های فرهنگی و اجتماعی می تواند فرصت های زیادی برای کار و جای با کیفیتی برا ی زندگی باشد.”

Hanson همچنین می گوید:”شهر مطلوب از این نظر باید برای جذب مشاغل و کارکنان جوان پیشرو باشد، این شهر باید در ارائه سرگرمی های فرهنگی و اجتماعی پیشرو باشد تا مشاغل را جذب کند، این شهر باید دارای صنایع فنی مانند شهر آستین باشد که برای یک یا دو دهه آینده در موقعیت رشد قرار گرفته باشند.”

millennials-header

فرصت های اقتصادی

دانشجویان امروزی با عواقب وام های دانشجویی بیش از هر نسل دیگری روبه رو هستند. آن ها از یک دوره برون رفت از بحران اقتصادی می آیند و بنابراین  فکرشان پر از تصمیماتی است که در پس زمینه آن بازگشت سود سرمایه گذاری است یعنی آیا این مدرک برآورنده سبک زندگی دلخواهم خواهد بود یا نه؟

گرایش های اجتماعی

یک گزارش کاخ سفید تحت عنوان “۱۵حقیقت اقتصادی در مورد دانشجویان” تاکید می کند که این گروه در باره تاثیرشان بر جهان اطراف اهمیت می دهند، به دسترسی به رویدادهای فرهنگی و فعالیت ها ی اجتماعی علاقه دارند و احساس شدیدی به تعادل در کار دارند. گزارش اکتبر سال ۲۰۱۴ می گوید: این دانشجویان می خواهند تاثیر اجتماعی مثبتی بر فرزندان و تشکل ها داشته باشند و نیز به کل جامعه.

مطالعات جدید نشان می دهدکه نسل جدید علاقه مند به زیر ساخت ها و رفاه شهری هستند.گزارش اخیر Nielsen (با عنوان فروریختن افسانهها در نسل نو) نشان داد که ۶۲ درصد آن ها ترجیح می دهند در جوامع ترکیبی مانند شهرها زندگی کنند.

و بنابر یک مطالعه توسط بنیاد Rockefeller 66 درصد نسل جدید می گویند که دسترسی به حمل ونقل کیفیت بالا یکی از سه معیار اصلی آن ها برای انتخاب محل زندگی است.

این ها فقط چند تا از یافته هایی است که به روش شناسی مان شکل داد تا بهترین شهر ها را برای این گروه سنی انتخاب کنیم. رتبه بندی ما بر روی شهرهای بالای ۴۰۰ هزار نفر جمعیت متمرکز شد که ۴۳ شهر می شدند. با استفاده از این فاکتورها در این جا فهرستی از بهترین شهرهای ایالات متحده برای دانشجویان نسل نو وجود دارد. (به همراه اطلاعات رتبه بندی)

(۱) شهر آستین، ایالت تگزاس

table-austin

هیچ بحثی در این که جوانان دوست دارند در آستین زندگی کنند وجود ندارد زیرا که طبق شواهد نقطه شماره یک برای جوانان در سنین ۲۰ تا ۳۴ است. ShilpaBakre سخنگوی اداره گردشگری آستین می گوید: “آستین به دلیل در حال رشد بودن و داشتن هیجان، یک نقطه اتصال نوآوری برای ایده ها و رویدادها است”.(دانشگاه های آنلاین تگزاس را در این جا ببینید)

علاوه بر تمام جشنواره های مهم، آستین شرکت های فناوری بزرگ زیادی مانند گوگل، فیسبوک، اپل،نشنال اینسترومنت و بسیاری دیگر را جذب خود کرده است ونیز بازیگر مهمی در راه اندازی صحنه فناوری به شمار می رود.

تا آن جا که سرگرمی مورد نظر است آستین تحت عنوان پایتخت موسیقی زنده دنیا نامیده می شود که دارای بیشتر از ۲۵۰ رویداد موسیقی در سطح شهر است.پس از آن جشنواره های موسیقی هستند که در جنوب تا جنوب غرب شناخته شده ترین هستند و هر ساله در اواسط ماه مارس برگزار می شوند.

به مطالب بالا نرخ بالای اشتغال ،جو دانشگاهی شهر که شامل دانشگاه های تگزاس در آستین ،سنت ادواردزو هاتسون تیلوتسون می شود و تنوع در حال افزایش را اضافه کنید خواهید دید که چرا این شهر به کعبه آمال جوانان تبدیل شده است.

(۲) شهر اوماها، ایالت نبراسکا

table-omaha

با هزینه های در حد توان زندگی ،بهترین زمان های سفر و یک نرخ اشتغال عالی اوماها در این رتبه بندی در جای دوم قرار می گیرد. Alissa Nehe سخنگوی اتاق اوماهای بزرگ می گوید:”اگر نگاهی به اطراف بیاندازید خواهید دید که اوماها نگاه و اهمیت ویژه ای به جوانان و نیروی کارش قائل است.ما گروه های شاغل حرفه های در سطح شهر داریم که فعال و در گیر کار هستند.این اجتماع در حال تکامل است و کلامشان ایجاد تغییر است”

Nehe می افزاید که این شهر برای صحنه های موسیقی مستقلش شهرت جهانی دارد و ایستگاه مورد علاقه و زمین حاصل خیزی برای هنرمندان محلی است.

دکتر Daniel J. Shipp قائم مقام دانشگاه نبراسکا ی اوماها می گوید: بعد از فارغ التحصیلی فرصت ها شغلی زیادی برای دانشجویان وجود دارد. او می گوید اوماها یک جامعه مشارکتی شناخته شده بین المللی را تاسیس کرده است. آمار شهر اوماها از نظر سرانه ۵۰۰ شرکت برتر مجله فورچون ۵۰ درصد بیشتر از نیویورک، چهار برابر شهر کانزاس و لس آنجلس و بیشتر از ده برابر شهر آستین در ایالت تگزاس است. اگر در جست و جوی کارورزی یا یا محل کار باشند، دانشجویان دانشگاه اوماها نبراسکا از امتیازاتی بهره می برند که فقط معدودی از دانشگاه ها از آن بهره مندند.

(۳) شهر اوکلاهما، ایالت اوکلاهما

table-ok

شهر اوکلاهما از رتبه بندی مجازی ما مدال برنز را در مناطق کلیدی می گیرد.برای داشتن پایین ترین شهریه تحصیلی در کشور رتبه اول را دارد و در رتبه ده شهر برتر هزینه های کم زندگی قرار می گیرد (همه عواملی که برای انتخاب یک محل تحصیل مورد نظر هستند)این امر نشان می دهد که چرا سهم بزرگی از جمعیت این شهر بین سنین ۲۰ و ۳۴ سال است.

Drew Dugan معاون اول اتاق شهر اوکلاهما در امور توسعه نیروی کار و آموزش می گوید:”شهر اوکلاهما دارای یک آینده روشن است. تقاضا برای نیروی کار جوان در همه بخش ها وجود دارد از مهندسان و کارگران فنی گرفته تا کارکنان بخش سلامت و کارگران ماهر بخش تجارت و صنایع”.

او همچنین بیان می کند که برنامه توسعه سرمایه پروژه های شهری که به امکانات ورزشی ،تفریحی ، فرهنگی و همایش ها اختصاص داده شده است به عنوان بخشی از جاذبه هایی است که برای جوانان در نظر گرفته شده است.با همه رفاه حاصل از پروژه های شهری ، رشد مرکز شهر و دیگر موارد ،اکلاهما چیزی شده است که ما قبلا نداشته ایم.

(۴) شهر سیاتل، ایالت واشنگتن

table-seattle

از زمان موسیقی grunge تا به حال سیاتل رتبه بالایی در میان جوانانی که از فرهنگ و تفریح لذت می برند دارد.و البته قهوه هم نقش دارد.در حقیقت بنابر گفته موسسه ملی معاملات ملکی ۲۸درصد جابجایی ها بین سال ۲۰۱۰ و ۲۰۱۲ مربوط به جوانان بین ۲۰ و ۳۴ سال بوده است.

این شهر در میانگین دستمزد سالانه هم رتبه ششم را به لطف شرکت های های تک که کارفرماهای اصلی منطقه هستند مانند مایکروسافت و آمازون در دست دارد.

(۵) شهر کلرادو اسپرینگ، ایالت کلرادو

table-colorado

این شهر در ۵ شهر برتر قرار دارد ولی تعجب نکنید اگر در سال های آینده در رتبه های بالاتری قرار گیرد.یک گزارش به وسیله Trulia از داده های سرشماری نشان می دهد که شهر کلرادو اسپرینگ سریع ترین رشد در جمعیت نسل جوان را دارد و از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۳ افزایش سه و دو دهم را داشته است.

این شهر با صنایع دفاعی و نیز دو پایگاه هوایی و آکادمی نیروی هوایی آمریکا خانه فرصت های اشتغال است و افرادی را با علاقه های نظامی به این شهر می کشاند.

کلرادو اسپرینگ همچنین با پارک ملی زیبایش و بیش از ۳۰۰ روز آفتابی اش در سال معروف است، چیزی که جوانان علاقه مند به طبیعت و ورزش را جذب خود می کند.

(۶) شهر سان فرانسیسکو، ایالت کالیفرنیا

table-sanfran

سان فرانسیسکو اولین شهر بزرگ در این فهرست است که به لطف فرصت های درآمدی بالا، جمعیت بالای دانشجویان و فارغ التحصیلان و البته مراکز تفریحی به این رتبه دست یافته است. محبوبیت آن سبب هزینه های بالای زندگی و طولانی شدن مدت سفر شهری در این شهر شده است. (دو دلیلی که باعث شده در ۵ شهر برتر قرار نگیرد). (دانشکده های آنلاین کالیفرنیا را ببینید)

(۷) شهر کلمبوس، ایالت اوهایو

table-columbus

 

این مقاله ادامه دارد … 

این مقاله به شکل کامل در وب سایت OnlineColleges.com آمده است.