انواع راه های اخذ گرین کارت در امریکا USA GREEN CARD

 • اخذ گرین کارت از طریق لاتاری
 • اخذ گرین کارت از طریق ازدواج
 • اخذ گرین کارت از طریق سرمایه گذاری
 • اخذ گرین کارت از طریق خانواده درجه یک
 • اخذ گرین کارت از طریق پناهندگی
 • اخذ گرین کارت برای افراد شاخص تحصیل کرده دارای قابلیت های خاص و ورزشکاران
 • اخذ گرین کارت از طریق فرزند خواندگی
 • اخذ گرین کارت از طریق استخدام

اخذ گرین کارت امریکا از طریق، بستگان شهروند امریکایی

اداره مهاجرت امریکا جهت حمایت از بنیان خانواده شهروندان امریکا به آنها این امکان را می دهد که جهت اخذ گرین کارت امریکا برای بستگان درجه اول خود اقدام نمایند. که یکی از آسان ترین راه های جهت اخذ گرین کارت امریکا می باشد.

بستگان درجه اول شامل همسر و فرزند، پدر و مادر ، خواهر و برادر می باشند.همسر ، فرزندان زیر ۲۱ سال سن مجرد، پدر و مادر یک شهروند امریکایی می توانند در کوتاه ترین زمان ممکن و تقریبا فوری و بدون وقفه زمانی طولانی موفق به اخذ گرین کارت امریکا شوند.

فرزند مجرد بالای ۲۱ سال سن،فرزند متاهل بدون محدودیت سنی و خواهر و برادر یک شهروند امریکایی در مدت زمان کوتاه موفق به اخذ گرین کارت امریکا نخواهند شد و می بایستی تا زمانی که شماره ویزای آنان توسط اداره مهاجرت امریکا اعلام شود منتظر بمانند و این پروسه ممکن است چندین سال به طول انجامد.

اخذ گرین کارت برای بستگان یک غیر شهروند مقیم امریکا (افراد گرین کارت)

اداره مهاجرت امریکا جهت حمایت از بنیان خانواده افرادی که اقامت دائم امریکا را دارند ولی هنوز یک شهروند امریکایی نمی باشند(دارای گرین کارت معتبر) این امکان را می کند که جهت اخذ گرین کارت امریکا برای بستگان درجه اول خود اقدام نمایند.

یک مقیم دائم امریکا می تواند برای همسر و فرزندان مجرد خود با هر شرایط سنی درخواست اخذ گرین کارت امریکا نموده و با توجه به محدود بودن تعداد این نوع ویزا و تعداد زیاد متقاضیان به طور سالیانه ، درخواست کنندگان می بایستی برای مدت تقریبا طولانی در انتظار بماند تا زمانی که شماره ویزای آنان اعلام گردد.

نکات قابل توجه :

 • اگر شما فرزند مجرد یک فرد مقیم امریکا هستید و پس از اعلام درخواست گرین کارت از طریق والدین خود، سن شما به ۲۱ سال رسیده در روند پروسه پروند شما تاخیر قابل ملاحظه ای بوجود خواهد امد و با تاخیر مواجه خواهد شد .
 • اگر شما فرزند یک مقیم امریکا هستید و پس از اعلام درخواست اخذ گرین کارت، ازدواج نموده اید امتیاز اخذ گرین کارت امریکا از شما سلب می گردد. 

k1 visaامریکا (ازدواج) ویزای نامزدی

ویزای نامزدی امریکا ، به یک شهروند امریکایی این امکان را می دهد که نامزد خارجی خود را وارد امریکا نماید و پس از ورود به امریکا می بایستی ازدواج رسمی و قانونی ظرف مدت ۹۰ روز انجام پذیرد و این مدت زمان قابل تمدید نمی باشد پس از ازدواج همسر می تواند جهت اخذ گرین کارت موقت امریکا اقدام نماید ، در صورتی که همسر دارای فرزندان زیر ۲۱ سال مجرد باشد می تواند آنها را نیز به همراه خود وارد امریکا نماید و در صورتی که ازدواج رسمی و قانونی طرف مدت ۹۰ روز صورت نپذیرد نامزد خارجی می بایستی خارج امریکا را ترک نموده و ا اداره مهاجرت امریکا امکان تغییر ویزا به دیگر ویزاهای مهاجرتی را به نامزد خارجی نمی دهد. در صورتی که نامزد خارجی خاک امریکا را پس از انقضای ویزای ۹۰ روزه خود ترک نکرد ، شرایط اقامتی او در امریکا در وضعیت اخراج از امریکا و دیپورت قرار خواهد گرفت.

شرایط اخذ ویزای نامزدی امریکا

نامزد شما در امریکا می بایستی یک شهروند امریکایی و سیتیزن امریکا باشد.

ازدواج رسمی و قانونی می بایستی در طول مدت ۹۰ روز پس از ورود نامزد خارجی به خاک امریکا صورت گیرد.

در صورتی که طرفین ازدواج قبلی داشته اند می بایستی به طور رسمی و قانونی طلاق گرفته باشند.

طرفین می بایستی در طول دو سال و حداقل یکسال قبل از درخواست ویزا همدیگر را شخصا ملاقات کرده باشند در این حالت دو استثناء وجود دارد.

 

اخذ گرین کارت امریکا از طریق لاتاری گرین کارت

اداره مهاجرت امریکا سالیانه به ۵۰,۰۰۰ نفر در سراسر دنیا براساس قرعه کشی، گرین کارت اعطاء می نماید و فرد برنده به همراه خانواده و فرزندان زیر ۲۱ سال خود موفق به اخذ گرین کارت امریکا خواهد شد.برنده شدن در لاتاری گرین کارت امریکا به تنهایی به معنای اخذ گرین کارت امریکا نمی باشد . واجد شرایط بودن برنده لاتاری، جهت اخذ گرین کارت پس از بررسی شرایط او توسط آفیسر اداره مهاجرت امریکا تعیین می گردد.

جهت ثبت نام در لاتاری گرین کارت امریکا http://www.usgcls.com کلیک کنید.

 

دستورالعمل شرکت در برنامه قرعه کشی گرین کارت امریکا( برنامه گونه گونی)

برنامه قرعه کشی روادید مهاجرت گونه گونی (قرعه کشی گرین کارت امریکا) که توسط کنگره مورد تصویب قرار گرفته است، بـه صـورت سـالیانه توسـط وزارت خارجه آمریکا اجرا میگردد. قانون مهـاجرت و تابعیـت (INA) شـامل مهـاجرینی اسـت کـه “مهـاجرین قرعـه کشـی” نامیـده میشـوند و از کشورهایی با نرخ مهاجرت پایین به ایالات متحده امکان مهاجرت به آمریکا را فراهم میکند. برای سـال ٢٠١۵ پنجـاه هـزار روادیـد قرعـه کشـی در نظـر گرفته شده است. برای ثبت نام در این برنامه نیازی به پرداخت هزینه نیست.

متقاضیانی که نامشان در قرعه کشی انتخاب شده (برگزیدگان) باید واجد شرایطی صریح و مشخص باشند. برگزیدگان بر اساس یک قرعـه کشـی شانسـی توسط کامپیوتر انتخاب میشوند. این روادیدها در ۶ منطقه جغرافیایی توزیع میگردند، بطوریکه هر کشور در یکی از این مناطق شش گانـه میتواند در یک سال بیش از ۷ درصد از ویزاهای قرعه کشی کارت سبز موجود را دریافت کند.

برای شرکت در قرعه کشی گرین کارت آمریکا می بایستی واجد شرایط تحصیلی و یا دارای تجربه کاری لازم برای شرکت در برنامه قرعه کشی باشید.

– شما میباید دارای تحصیلات دبیرستانی و یا تحصیلاتی معادل آن داشته باشید که نشان دهنده تکمیل موفقیت آمیز ١٢سال تحصیل در مقاطع ابتدایی و دبیرستان باشد. یا– ٢سال تجربه کاری طی ۵سال گذشته در زمینه مشاغلی که انجام آنها نیازمند حداقل دو سال کارآموزی و یا تجربه میباشد، داشته باشید.

زمان و نحوه نام نویسی برای شرکت در قرعه کشی

فرم های نام نویسی برای شرکت در برنامه ویزای اقامت دائم آمریکا یا لاتاری گرین کارت ٢٠١۵، باید مابین سه شنبه اول اکتبر تا شنبه دوم نوامبر سـاعت دوازده ظهر (به وقت شرق آمریکا) به طور الکترونیک در وب سایت رسمیwww.dvlottery.state.gov دریافت شود.

انتخاب متقاضیان قرعه کشی گرین کارت امریکا

برندگان قرعه کشی به صورتی تصادفی توسط کامپیوتر(رایانه) و از بین تمتامی متقاضیان تایید صلاحیت شده براساس سهمیه منطقه ای و کشوری انتخاب خواهند شد. از تمامی متقاضیان قرعه کشی ٢٠١۵ درخواست می شود که شماره تاییدیه خود را حفظ نمایند.

وزارت امورخارجه نامه های مکتوب یا پست الکترونیک (ایمیل) به برندگان قرعه کشی ارسال نمـی کنـد. سـفارتخانه هـا و کنسـولگر ی هـای ایـالات متحده فهرست پذیرفته شدگان را ارائه نمی کنند. اشخاصی که در فهرست انتخابی نیستند هم ایمیل عدم پذیرش دریافت نمی کنند و تنها راه برای اطـلاع از وضعیت مراجعه به https://www.dvlottery.state.gov  این وب سایت است.

در صورت پذیرش در قرعه کشی گرین کارت امریکا، برای دریافت ویزای مهاجرتی و مهاجرت به امریکا شما همچنان بایستی واجد تمامی شرایط ذکر شده براساس قانون ایالات متحده باشید. بررسی این شرایط ممکن است فرآیندی دقیق و زمانبر باشد و در مورد شهروندان بعضی از کشورها که در فهرسـت دولتهـای حـامی تروریزم قرارگرفته اند، نیاز به بررسی بیشتر داشته باشد. این درحالیست که این بررسی ها ممکن است تنها محدود به شهروندان این کشورها نشود.

تکمیل فرمها وارسال مدارک پذیرفته شدگان قرعه کشـی و خـانواده هایشـان کـه حـائز شرایـط قـانونی مهـاجرت هسـتند مـی بایسـت تـا نیمـه شـب ٣٠ سپتامبر٢٠١۵ انجام شده باشد. تغییر ضوابط یا هیچ استثنایی شامل حال مدارکی که بعد از این تاریخ دریافت شده باشند نخواهد شـد و متقاضـیانی کـه بعد از این موعد فرمهای خود را تسلیم کنند قادر به دریافت ویزای مهاجرتی نخواهند بود.

گرین کارت آمریکا

خدمات مهاجرتی قابل ارائه :

خدمات مهاجرتی ما شامل جهت دو گروه افراد ، ساکن در امریکا و افراد ساکن در خارج امریکا که قصد ورود به امریکا را دارند تخصیص می یابد.

گروه یک :

 • درخواست ویزای توریستی آمریکا (B1/B2 visa)
 • درخواست ویزای نامزدی امریکا (k1 visa)
 • درخواست ویزای دانشجویی آمریکا (F1 visa)
 • درخواست ویزای سرمایه گذاری (E2 visa)
 • درخواست انواع گرین کارت آمریکا(Permanent Residency)
 • درخواست تبدیل و تمدید ویزا
 • درخواست ویزای کار امریکا (H1 visa)

گروه دو : خدمات ما مخصوص افراد ساکن امریکا

 • مشاوره و درخواست شهروندی امریکا Citizenship
 • درخواست انواع گرین کارت
 • اخذ گرین کارت از طریق لاتاری
 • اخذ گرین کارت از طریق ویزای نامزدی و ازدواج
 • اخذ گرین کارت از طریق سرمایه گذاری
 • اخذ گرین کارت از طریق خانواده درجه اول
 • اخذ گرین کارت از طریق پناهندگی
 • اخذ گرین کارت برای افراد شاخص تحصیل کرده دارای قابلیت های خاص و ورزشکاران
 • اخذ گرین کارت از طریق فرزند خواندگی
 • درخواست اجازه کار امریکا Work Permit /Approval Petition
 • درخواست Travel Document
 • مشاوره و اخذ ویزای دانشجویی و اخذ پذیرش از دانشگاههای امریکا
 • خدمات تبدیل و تمدید ویزا
 • پیگیری پرونده های فایل شده