– من در سپتامبر آینده تحصیل در مقطع کارشناسی را در یکی از دانشگاه ی ایالات متحده شروع خواهم کرد.در حال حاضر ویزای دانشجویی F1 را دریافت و دروسی را که در ترم پیش رو باید بگذرانم انتخاب کرده ام. یکی از بستگانم ام قصد دارد در پرداخت هزینه های دانشگاه بهم کمک کند اما خودمم تمایل دارم که بعضی از هزینه های تحصیلی ام را خودم پرداخت کنم. آیا وقتی که در آمریکا در حال تحصیل هستم می توانم شغلی هم داشته باشم؟

سوالات کار با ویزای دانشجویی

جواب به سوالات کار با ویزای دانشجویی:

در بیشتر موارد صاحب ویزای دانشجویی F1 تا زمانیکه تحصیل تمام وقتش را ادامه دهد و نمره های عالی و برترش را حفظ کند مجاز به کار کردن در ایالات متحده می باشد.در طی اولین سال تحصیلی اتان میتوانید بصورت پاره وقت در محیط دانشگاه مشغول بکار شوید، بشرطی که اشتغال بکار شما یک آمریکایی را از کار بیکار نکند. وقتی که ترم در دانشکده شروع شود شما مجاز هستید تا سقف ۲۰ ساعت در هفته کار کنید. بین تعطیلات و استراحت بین ترم ها، تا موقع اقدام به ثبت نام برای ترم بعدی و قبل از شروع کلاسها شما مجاز به کار کردن بصورت تمام وقت خواهید بود. بسیاری از دانشجویان خارجی کار کردن در کتابخانه ها، کتابفروشی ها، کافه تریاها، سالن های ورزشی و دیگر امکان در حال فعالیت در دانشکده و دانشگاهها را انتخاب می کنند. شما باید برای آگاه شدن از فرصت های شغلی موجود در محیط دانشگاه که ممکن است برای شما قابل دسترسی باشد با دانشکده یا دانشگاهتان تماس بگیرید.
پس از گذراندن حداقل یک سال تحصیلی در وضعیت F1 میتوانید در سرویس خدمات مهاجرتی و شهروندی آمریکا (USCIS) برای کسب مجوز کار در شغلی که مستقیماً تحت نظر و مرتبط به دانشگاهتان نیست اقدام کنید. یک مقام رسمی دانشگاهتان با تأیید اینکه شما در دانشکده محل تحصیلتان در جایگاه و رتبه بالایی قرار دارید باید شما را در این پروسه یاری کند، بنابراین شما جهت تکمیل و ارسال مدارک و اسناد دقیق خود به USCIS نیاز به همکاری نزدیک با مقامات و روسای دانشکده خود دارید. اگر شما مجوز کار از USCIS را دریافت کنید، می توانید خارج از محیط دانشگاه به کار مشغول شوید. در ضمن در طول ترم مجاز به کار بیش از ۲۰ ساعت در هفته نخواید بود.
بعد از اتمام دوره تحصیلی دانشگاه، شما مجاز به کار کردن در یا خارج از محیط دانشگاه نخواهید بود مگر اینکه به شما اجازه داده شود در یک برنامه آموزشی عملی اختیاری شرکت کرده یا ویزای کار مناسب را بدست آورید. اگر شما شرکت و دنبال کردن یک برنامه آموزشی علمی را انتخاب کنید، مقامات رسمی دانشکده اتان برای بدست آوردن مجوز کار مناسب با شما همکاری خواهند کرد.
کارکنان سفارت در Kingston به سئوالات شما راجع به US Mission، از جمله قانون کنسولی، مقررات و / یا روال کار پاسخ خواهند داد. به منظور احترام به حریم خصوصی، کارکنان سفارت به سئوالاتی درباره ی درخواست ویزای خاص پاسخ نخواهند داد. سفارت از سیستم قرار ملاقات ویزا استفاده خواهد کرد، بنابراین متقاضیان ویزا باید ۱۵ دقیقه قبل از قرار ملاقات تعیین شده در محل حضور یابند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *