دوره های کارشناسی ارشد در ایالات متحده و کانادا

دوره های کارشناسی ارشد

آمریکای شمالی مکان خوبی برای ادامه تحصیلات عالی در مقطق کارشناسی ارشد است. مدارک کارشناسی ارشد در ایالات متحده و کانادا بخاطر فراهم کردن فرصت های متمایز و مزایای معین در بازار کار شهرت دارند.

در زیر خلاصه ای از بعضی مدارج کارشناسی ارشد درج شده است که برای اخذ ویزای دانشجویی آمریکا می توانید در این رشته ها اقدام نمایید:

مدارج کارشناسی ارشد رایج برای دانشجویان خارجی

دانشگاه های ایالات متحده آمریکا و کانادا انتخاب های متعددی را از دوره های کارشناسی ارشد ارائه می دهند اما برخی از رایج ترین رشته های تحصیلی برای دانشجویان خارجی عبارتند از:

  • MBA : کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی
  • کارشناسی ارشد مهندسی
  • کارشناسی ارشد مدیریت
  • کارشناسی ارشد گردشگری و هتلداری
  • کارشناسی ارشد حسابداری
  • MPA : کارشناسی ارشد مدیریت عمومی

کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی (MBA)

MBA یک انتخاب عمومی در مقطع کارشناسی ارشد است. دوره های MBA‌ بطور معمول ۲ سال طول می کشد. این دوره ها استانداردهای طلایی و برجسته ای از آموزش بازرگانی (کسب وکار) هستند که مزایایی قابل توجهی به کسانی که آن را بدست می آورند می دهد. با اخذ مدرک MBA فرصت ها را گسترش داده و بطور قابل ملاحظه ای درآمد بالایی را به صورت طولانی مدت رقم میزنید. گرفتن مدرک MBA نشانه ی روشنی از تحرک و پویایی، تعهد حرفه ای و توانمندی در مدیریت موفق در طیف گسترده ای از ظرفیت های مدیریتی سطح بالا می باشد. فارغ التحصیلان MBA بطور متوسط ۲۵٫۰۰۰ دلار بیشتر از دارندگان مدرک کارشناسی کسب درآمد می کنند. یک کارشناس ارشد MBA می تواند اصول و استانداردهای کامل مدیریت بازرگانی را به شما آموزش دهد.

کارشناسی ارشد مهندسی

مدارج کارشناسی ارشد مهندسی معمولا روی نوع خاصی از مهندسی از قبیل مهندسی مکانیک، مهندسی برق، مهندسی پزشکی، مهندسی کامپیوتر، مهندسی عمران و مهندسی شیمی تمرکز می کند. مدرک کارشناسی ارشد در رشته های مهندسی می تواند به فرصت های شغلی حرفه ای با درآمد بالا منتهی شود.

 

کارشناسی ارشد مدیریت

در حالیکه مدرک MBA شما را درمعرض تمام نقش های کلیدی در حوزه ی کسب و کار (بازرگانی) قرار می دهد، دیگر مدارک کارشناسی ارشد روی جنبه های خاصی از اصول مدیریت تمرکز می کنند. یک مدرک کارشناسی ارشد مدیریت ممکن است به فرصت های شغلی در کسب و کار بین المللی، یا در صنایع از جمله مهندسی، حرفه های حوزه ی بهداشت، و امور عمومی منتهی شود. مدارک کارشناسی ارشد مدیریت به نسبت مدارک MBA کم هزینه تر می باشند.

 

کارشناسی ارشد گردشگری و هتلداری

مدرک مدیریت جهانگردی و مدیریت هتلداری برای آمادگی و ارائه خدمات در مشاغل هتلداری و صنعت گردشگری جهانی، شامل مدیریت هتل ها، رستورانها، کشت های کروز، سازمان های بازاریابی مقصد، مراکز برگزاری اجلاسیه ها، country clubs، و غیره طراحی می شوند. در پاسخ به تقاضای جهانی برای گردشگری و هتلداری Leadres این دوره کارشناسی ارشد دانشجویان خارجی با کاراموزی برجسته و فرصت های شغلی present میکند. تحصیلات دانشگاهی مدیریت گردشگری و هتلداری موضوعات مشابهی با مدرک بازرگانی را دنبال می کند.

 

کارشناسی ارشد کامپیوتر

هدف از دوره های کارشناسی ارشد علوم در زمینه محاسبات کامپیوتری، آماده سازی و تربیت یک کارشناس حرفه ای بسیار مجرب با تخصص پیشرفته در ایجاد و حفظ سیستم های محاسباتی ایمن و قابل اعتماد و با رابط کار مناسب می باشد. علوم کامپیوتر روشهای اصلی محاسبات از نقطه نظر علمی هستند. سیستم های اطلاعاتی، نتیجه ی ادغام فن آوری محاسبات کامپیوتری در فرآیند کسب و کار و استرات‍ژی آن می باشند. دانش و مهارت هایی که با کسب مدرک کارشناسی ارشد محاسبات کامپیوتری بدست خواهید آورد انتخاب های شغلی در طیف گسترده ای از صنایع و برنامه های کاربردی را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

 

کارشناسی ارشد حسابداری

کارشناسی ارشد علوم حسابداری یا مدرک حسابداری شما را برای شغل حسابداری حرفه ای در حسابداری عمومی، صنعتی یا شرکت های دولتی آماده می کند. این دوره ها مهارت های فنی را تقویت و فهم افراد در مسئولیت های حرفه ای بالا می برد. تمرکز این دوره ها روی سیستم های اطلاعاتی حسابداری ، مالیات و حسابداری حرفه ای می باشد.

 

MPA: کارشناسی ارشد مدیریت عمومی

یک MPA یک مدرک امور عمومی حرفه ایست که شما را برای طیف گسترده ای از مشاغل دولتی، مدیریت بخش عمومی، سیاست های حوزه ی بهداشت، قانون، و سازمان های غیر انتفاعی آماده میکند.

 

در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.